Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki
fajna szkoła w mieście Frankensteina
Aktualności 2013/2014
Promocja szkoły
szkoła
przyjaciel szkoły
miasto
galeria
kontakt
sonda
Zestaw podreczników
linki
Statut Szkoły
regulamin rekrutacji
wniosek rekrutacji
archiwum 2012/2013
archiwum 2010/2011
archiwum 2009/2010
archiwum 2008/2009
archiwum 2007/2008
archiwum 2007/2008
Żegnamy Bartka.

Na zakończenie roku szkolnego życzyliśmy sobie,  wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Niestety, nie będziemy mogli spotkać wszyscy się pierwszego września . W dniu jutrzejszym pożegnamy na zawsze jednego z naszych uczniów. Smutne to zakończenie wakacji. Łączymy się w bólu z bliskimi Bartka i obiecujemy, iż w naszych sercach pozostanie na zawsze.

 

 Dobiega końca remont sali gimnastycznej.
Po trzech tygodniach ciężkiej pracy panów Grzegorza i Edwarda dobiega końca remont parkietu na sali gimnastycznej.

Estetyka naszej auli poprawiła się w sposób znaczący. Już we wrześniu uczniowie będą mieli okazję ocenić przydatność parkietu podczas pierwszych zawodów sportowych.Posiłki w naszej szkole przez całe wakacje.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Ślaskich informuje, że bezpłatne posiłki dla dzieci naszego miasta będą wydawane przez okres całych wakacji.


Warunkiem skorzystania z tych posiłków jest spełnienie wymogów, o których powiadamiali pedagodzy w szkołach. Posiłki wydajemy w godzinach od 11.30 do 12.30. Życzymy smacznego.


 

 
Półkolonia w naszej szkole.
Urząd Miasta, z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających wakacje w mieście, zorganizował półkolonie w Szkole Podstawowej nr1 .


Odbywała się ona w dniach od 30.06.2008r. do 11.07.2008r. Z wypoczynku skorzystało 70-cioro dzieci z naszego miasta. Półkolonia przeznaczona była dla dzieci z rodzin o niskich dochodach i dla nich była bezpłatna. Dla pozostałych odpłatność wahała się w granicach 100zł .W ramach projektu uczestnicy brali udział w dwóch wycieczkach: do parku jurajskiego w Ziębicach oraz do nadleśnictwa w Bardzie, gdzie celem było poznanie zwierząt żyjących dawniej i dziś.
Zajęcia odbywały się w trzech grupach i miały one charakter zajęć: sportowych, tanecznych oraz plastycznych.

Nie zabrakło pogadanek z policjantem i strażakiem. Obydwaj panowie uczyli uczestników jak bezpiecznie spędzać pozostałą część wakacji.


Największą atrakcją było skorzystanie nieodpłatnie z kąpieliska miejskiego. W tych gorących dniach wszyscy szukali ochłody.

Dyrektor szkoły dziękuje kierownikowi półkolonii pani Małgorzacie Zabłockiej  za wspaniałą organizację i wiele pomysłów. Dzieci nie mogły się nudzić. Na zakończenie półkolonii w obecności pracowników urzędu podziękowano wychowawcom grup: paniom Barbarze Wolanin i Katarzynie Janocha-Sito oraz panu Andrzejowi Cupiałowi. Nie zapominamy o innych pracownikach dzięki którym było smacznie i czyściutko. Do zobaczenia za rok.

 
 
Fajna szkoła nie lubi nudy.

Wakacje są okresem upragnionego wypoczynku, wraz z naszymi uczniami na zasłużony wypoczynek udali się nasi nauczyciele. Jest to jednak wytężony okres pracy pracowników obsługi. Od pierwszych dni odwiedzający szkołę słyszą dźwięk szlifierek, a to za sprawą panów Grzegorza i Edwarda, którzy podjęli się remontu największej powierzchni płaskiej w szkole.

 
Do wyżej wymienionych panów dołączą w tym tygodniu, nauczyciele wychowania fizycznego, którzy wyznaczą linie boisk.


Wszyscy z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy. Od 30 czerwca w naszej szkole rozpoczęła się półkolonia, wkrótce więcej informacji na naszej stronie internetowej.


Zakończenie roku szkolnego 2007/08.

Minął kolejny rok szkolny, nadeszły wytęsknione przez wszystkich wakacje. Dla wielu był to czas pożegnania ze szkołą podstawową.


Podczas dzisiejszej uroczystości poznaliśmy tych uczniów, którzy swą postawą i zaangażowaniem wyróżniali się w różnych dziedzinach życia szkoły.
Dyrekcja wszystkim uczniom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Dyżurny roku.

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszego dyżurnego na stołówce szkolnej. Pierwsze miejsce zajął Tomek Pakura, który przez cały rok szkolny zgromadził najwyższą liczbę punktów.


Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Jola Szuberla nauczycielka świetlicy. Nagrodą w konkursie jest mp4, która zostanie wręczona podczas apelu końcowego. Gratulujemy.Kiermasz podręczników.

Uczniowie starszych klas sprzedali swoje podręczniki, które już nie są im potrzebne, natomiast uczniowie klas młodszych mogli tanio kupić potrzebne im książki.


Kiermasz jest organizowany rokrocznie w ostatnim tygodniu nauki i  niezmiennie cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Najwyższe ceny uzyskiwali uczniowie, których podręczniki były w bardzo dobrym stanie. Dla niektórych były to pierwsze doświadczenia handlowe.


Dyrektor szkoły dziękuje pani Ewie Bryle opiekunce samorządu szkolnego za sprawnie przeprowadzony kiermasz.


Złota księga


Na wniosek nauczycieli  dyrektor szkoły  wprowadził na stronę internetową złotą księgę. Głównymi kryteriami wpisu ucznia do księgi są wzorowe zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce. Nominacje uzyskuje się podczas uroczystego apelu w obecności swoich rodziców. Klasy młodsze uzyskały możliwość wpisania do księgi po pierwszym semestrze, natomiast uczniowie klas starszych zostaną wpisani na koniec roku szkolnego. Absolwenci uzyskują wpis wieczysty złotymi literkami. Dyrektor gratuluje nominowanym. Na apelu końcowym dwójka uczniów, która uzyskała najwyższą ilość punktów ze sprawdzianu końcowego, otrzyma  nagrodę  specjalną  ufundowaną  przez  dyrekcję szkoły.
Rada Pedagogiczna przy SP1 wytypowała uczennicę Dagmarę Olewicz na spotkanie z burmistrzem Krzysztofem Kotowiczem.


zobacz złotą księgę


Jedynka zapraszała.

Sobota była bardzo gorącym dniem dla uczestników festynu rodzinnego i to nie tylko z powodu upału. Punktualnie o godzinie trzynastej uczniowie oraz dyrektor szkoły otworzyli II Festyn Rodzinny.


 Impreza rozpoczęła się na rynku. Głównym punktem był pokaz akrobatyczny.
Tutaj przywitał nas gospodarz miasta burmistrz Krzysztof Kotowicz. Następnie rodzice, uczniowie, oraz nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi udali się w pochodzie na zielony plac szkolny.


 Program festynu był podzielony na kilka bloków. Niektóre z nich były przygotowane przez współorganizatora Ząbkowicki Ośrodek Kultury, co sprawiło, że impreza miała charakter otwarty. Na scenie widzowie mogli zobaczyć: program „Rodzinki” przygotowany przez uczniów pod opieką wychowawczyń: pań Małgorzaty Zabłockiej oraz Urszuli Pancerz.


Następnie rozpoczął się blok sportowy przygotowany przez pana Mariusza Pukacza i pana Marka Machnika. Na torze przeszkód rodziny zmagały się o tytuł mistrzowski. Były to biegi w różnych odmianach. Wiele emocji wzbudzało przeciąganie liny oraz podnoszenie ciężarów.


Kolejnym punktem programu była inscenizacja przygotowana przez panie Marlenę Barylak oraz Katarzynę Urban. Były to bajki prezentowane w trzech językach angielskim, niemieckim oraz francuskim. W inscenizacji tej brało udział wiele postaci bajkowych, które wdzięcznie poruszały się na scenie zabawiając publiczność piosenkami.


 

Po spektaklu były pokazy karate przerwane na chwilę strumieniami kurtyny wodnej postawionej przez OSP w Tarnowie.


 Następnie na scenę wkroczył dwór królewski w otoczeniu swoich rycerzy. Ciekawe opisy i zwyczaje z ich życia przedstawił nauczyciel historii pan Lech Paradowski.

 
Mocno zmęczeni upałem uczestnicy festynu mieli możliwość przeniesienia się na aulę szkolną, gdzie pani Violetta Przygodzka oraz pan Tadeusz Kilian przygotowali inscenizację słowno-muzyczną nawiązującą do motywu przewodniego całej imprezy. Na szczególną uwagę zasługuje choreografia i wspaniale dobrana muzyka.

 
Kolejny blok przygotowany przez ZOK zawierał piosenki prezentowane przez Sylwię Cembrowską, prezentacje magii oraz występy taneczne znanych ząbkowickich grup: „Tan Gest” , „Forest” oraz „Bad Girls” . Późnym wieczorem na scenę wkroczył zespół muzyczny bawiąc wszystkich znanymi przebojami. Finałem był pokaz ogni przygotowany przez grupę działającą przy Ząbkowickim Ośrodku Kultury.

 
Wśród widzów przez cała imprezę przewijały się postacie z wielu bajek. Barwność tych przebrań wprowadzała nas w wspaniały nastrój. Podczas całego dnia była możliwość bezpłatnego zwiedzania Krzywej Wieży, z czego skorzystali nasi uczniowie.


Przez cały czas serwowano wspaniałe posiłki: grochówkę, kiełbasę z grilla, kromkę ze smalcem. Były i słodkości przygotowane przez naszych rodziców w postaci przepysznych ciast. Dla spragnionych kawa, herbata i tak potrzebne w tym, dniu zimne napoje.

 
Wspaniale całość prowadziła pani Bożenka Król-Jałowiecka.
Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom oraz tym, którzy przygotowywali festyn, a nie byli wymienieni z imienia i nazwiska. Do zobaczenia za rok.
Zobacz pierwsze zdjęcia z II Festynu Rodzinnego
Będzie możliwość zaprezentowania ciekawych przebrań. Na naszej scenie pojawią się także profesjonaliści, a to dzięki współorganizatorowi, którym jest Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Więcej informacji na plakatach.


Nasze mamy!!!Dzień Matki to dzień szczególny, bliski każdemu. W tym dniu staramy oddać swojej mamie to, czym Ona obdarza nas cały czas tj. miłość, dobro i ciepło. Spotkanie zorganizowane z tej okazji przygotowali i prowadzili uczniowie klasy IV c pod opieką wychowawczyni Tresy Duczak.Więcej zdjęć w naszej galeriiLekcja przyrody w Wojsławicach
Pani Danuta Gadalska- Krawczyk jest praktykiem od wielu lat. Dlatego jej lekcje przyrody prowadzone są w różnych ciekawych miejscach. Jednym z nich jest tajemniczy ogród w Wojsławicach.


 Ogród ten jest  jednym z dawnych parków podworskich na Dolnym Śląsku, które udało się ocalić z powojennej zawieruchy i zachować do naszych czasów. Zawdzięczamy to niewątpliwie wielu pasjonatom dendrologom, szkółkarzom oraz miłośnikom drzew i Wojsławic. Nie bez znaczenia była także rola powojennych władz Dolnego Śląska, które zauważyły i doceniły walory oraz rangę tego parku. Dzisiaj Park- Arboretum jest placówką naukowo-badawczą i dydaktyczną Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Z powodzeniem łączy, także funkcje „żywego” muzeum banku genów z funkcjami ogólnospołecznymi. Jest też jedynym parkiem podworskim na Ziemiach Zachodnich, który uzyskał rangę uniwersyteckiego arboretum. Mamy nadzieję, że o takiej właśnie roli tego ogrodu marzył Fritz von Oheimb, były właściciel i założyciel parku, autor wielu publikacji naukowych, członek honorowy Niemieckiego Towarzystwa Dendrologicznego. Uczniowie podziwiali pięknie kwitnące krzewy  czytając z zainteresowaniem ich opisy. Ciekawe jak wypadnie klasówka.
Ściągi większej rozdzielczości w galerii


Majowe Dni Oświaty, Książki i Prasy

Dni te stały się okazją dla opiekunki szkolnej biblioteki pani Teresy Duczak,  do ogłoszenia konkursu plastycznego. Tematem przewodnim byli "Bohaterowie lektur szkolnych w oczach dzieci".Prezentacja prac miała miejsce na szkolnej wystawie, gdzie wzbudziła wielkie zainteresowanie.

    

Dyrektor szkoły dziękuje pani Teresie, za realizacje kolejnej pozycji w szkolnym programie propagowania czytelnictwa. Przypominamy jednocześnie wszystkim czytelnikom, iż w miesiącu czerwcu oddajemy wszystkie wypożyczone książki  do biblioteki.
Powiększony plakat


Sportowe sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie jak co roku biorą aktywny udział w zawodach sportowych. Większość sukcesów związana jest z predyspozycjami do osiągania wielkich wyników. Pojawiają się jednak, jak to w sporcie bywa, niespodzianki.Jedną z nich był wynik osiągnięty przez uczennicę klasy VI a Sandrę Zaremba. W Powiatowych Biegach Przełajowych zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt. Kolejny sukces to zakwalifikowanie się uczennicy klasy VI a Magdaleny Madej do finału wojewódzkiego w pchnięciu kulą. Dzień Europy w naszej szkole obchodzony jest 9 maja.


Dzień 5 maja jest związany z ustanowieniem Rady Europy, które miało miejsce 5 maja 1949. Od 1964 Rada Europy celebruje ten dzień jako Dzień Europy. 5 maja jest celebrowany w Radzie Europy jako "dzień tolerancji, praw człowieka i integracji europejskiej". W jego trakcie w siedzibie Rady Europy nie odbywają się obrady, a zamiast tego odbywa się koncert, zaczynający się zawsze odegraniem hymnu Unii Europejskiej.

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali znanego jako Deklaracja Schumana przez Roberta Schumana 9 maja 1950. Dzień ten czasami, dla odróżnienia z Dniem Rady Europy,


jest nazywany Dniem Unii Europejskiej. Nie jest to jednak poprawna nazwa, gdyż według uchwały Parlamentu Europejskiego dzień ten jest nazywany Dniem Europy i taka jego nazwa figuruje we wszystkich oficjalnych dokumentach i materiałach UE.

W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami UE preferowane jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, zaś w krajach UE obchodzi się go oficjalnie 9 maja.

Dyrektor szkoły dziękuje paniom Marlenie Barylak oraz Beacie Lis za przygotowanie dekoracji.Fajna szkoła - fajne disco
Samorząd szkolny był organizatorem wspaniałej dyskoteki. Jest  to zdanie większości uczestników tej zabawy.

Miejscem był  tym razem parkiet  Ząbkowickiego Ośrodka kultury, ZOK ma duże doświadczenie w organizacji tego rodzaju imprez.


Nasi uczniowie pokazali, iż  nie obce są im tańce w rytmach disco. Całość imprezy zabezpieczali nauczyciele dyżurujący według ustalonego grafiku. Nowością jest zamieszczenie tej informacji wraz ze zdjęciami, zanim uczestnicy zabawy wrócili do domu.


Mamy nadzieję, iż taki sposób przekazywania informacji spodoba się fanom naszej szkolnej strony internetowej. Dyrekcja szkoły dziękuje organizatorom i opiekunom za sprawne przeprowadzenie imprezy.

Więcej zdjęć w naszej galerii


V Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu.

Nasi uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o zdrowiu, wraz uczniami szkół partnerskich z terenu gminy ząbkowickiej starających się o certyfikat "szkoły promującej zdrowie".

 

Organizatorem konkursu było starostwo kłodzkie wraz z Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do rywalizacji przystąpiły dwadzieścia trzy szkoły, w tym roku hasłem przewodnim było " Na sportowo - zawsze zdrowo". Mimo zaciętej rywalizacji wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili.


Uczniowie reprezentujący naszą szkołę  już dzisiaj  zapowiadają ostre treningi, by w kolejnych edycjach zmierzyć się z najlepszymi. Pamiętajmy jednak o promowaniu form rekreacyjnych, bo tylko one zgodne są ideami naszego projektu.Dyrekcja szkoły dziękuje nauczycielom: panu Mariuszowi Pukaczowi, paniom Małgorzacie Zabłockiej oraz Teresie Duczak za przygotowanie uczniów. Dziękuje również Burmistrzowi Miasta Ząbkowice Śląskie za pomoc w dowiezieniu uczniów na miejsce konkursu.

Więcej zdjęć w naszej galerii

I Gminny Konkurs Czytelniczy klas III "Dzieci z Bullerbyn"

Panie Urszula Pancerz oraz Małgorzata Zabłocka zorganizowały konkurs czytelniczy dla uczniów klas trzecich z terenu naszej gminy. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze.Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez dyrekcję szkoły. Mimo dużej trudności pytań uczniowie doskonale radzili sobie z nimi, wykazując się dobrą znajomością tej książki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Sz. P. nr 1 , drugie Sz. P. nr3, as trzecie Sz. P. z Braszowic.Konkurs miał na celu promocje czytelnictwa wśród tej grupy  wiekowej oraz zachęcanie do  sięganie po lektury szkolne. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach czytelniczych.


Fajna szkoła -fajne lekcje
W naszej galerii można zobaczyć foto-migawki z wybranych lekcji. Okazje odwiedzin na lekcjach są różne:
 

lekcja historii była lekcją pokazową dla nauczycieli zespołu samokształceniowego,

 
lekcja katechezy była oglądana przez przez księdza wizytatora,uczniowie nasi  mieli  możliwość  spotkania  z panem Edwardem Słowiakiem reprezentującym koło sybiraków.
Czekamy na dalsze zaproszenia i odsyłamy do galerii gdzie można obejrzeć zdjęcia większej rozdzielczości.


Po niewielkiej przygodzie z serwerem wszystkie informacje szczęśliwie wróciły na swoje miejsce i możecie podziwiać je obok w zakładce "marzec-kwiecień". Poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział  w rocznicowych uroczystościach uchwalenia konstytucji 3 maja organizowanych na terenie naszego miasta. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą.Następnie delegacja w składzie: dyrektor szkoły pan Andrzej Popławski, jego zastępca pani Małgorzata Zabłocka oraz uczniowie wraz z opiekunem panią Urszulą Pancerz przeszła pod pomnik, gdzie złożyli wiązankę  kwiatów  w  imieniu  społeczności szkolnej.

 

Dyrektor szkoły dziękuje pani Urszuli Pancerz oraz panu Lechowi Paradowskiemu za opiekę nad uczniami podczas tych uroczystości.

 
 
„Bal na Olimpie”W Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śl. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy, zorganizowany dla uczniów klas V, którzy chcieli rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów idei i wartości związanych z czytelnictwem i kulturą czytelniczą. Tym razem piątoklasiści mieli możliwość wykazania się swą wiedzą i umiejętnościami czytelniczymi z kręgu kultury starożytnych Greków.Organizatorami byli nauczyciele poloniści p. Violetta Przygodzka-Czerniec i p. Tadeusz Kilian. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwało jury w składzie:
przewodnicząca: J. Grzęda- gość zaproszony
członkowie: p. E. Bryła p. Lech Paradowski p. A. Zielecka- rodzic
Spotkanie otworzył barwny spektakl słowno-muzyczny. Przy biesiadnym stole zasiadł min. Zeus, Hera, Hades i Atena. Z tłumu wyłoniła się Afrodyta, Helios, Posejdon i inni dostojni bogowie Olimpu.
Następnie trzyosobowe zespoły-reprezentanci klas- rywalizowały w konkurencjach o tematyce mitologicznej.


Była wspaniała okazja do zaprezentowania uczniów uzdolnionych artystycznie- prezentacja ulubionego bohatera mitologicznego, opowiedzenie treści znanego mitu.
Tu jury oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję, donośność głosu, modulację, tempo mówienia, strój i ogólne wrażenie artystyczne.
Uczniowie rozwijali i prezentowali zainteresowania i zdolności odpowiadając na pytania konkursowe, łączyli atrybuty z bogami, dopasowywali ilustrację do tytułu mitu lub bohatera mitologicznego.Specjalnie na tę okazję organizatorzy konkursu przygotowali ciekawą wystawę książek związanych z mitologią. Były pozycje min. mistrza J. Parandowskiego i Z. Kubiaka. Doskonałym uzupełnieniem całości imprezy była barwna scenografia i oryginalna oprawa muzyczna. Wśród rekwizytów nie zabrakło puszki Pandory, złotego jabłka, klepsydry. Młodzież miała okazję zobaczyć róg obfitości, nić Ariadny, trójząb, cytrę oraz, na złotej płaskorzeźbie, oko Cyklopa. Zawodników żywo dopingowała wspaniała, jak zawsze, szkolna publiczność.Te działania zintegrowały całą społeczność szkolną. Zawodnikom w czasie rywalizacji przyświecała idea „ Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”
Klasyfikacja:
I miejsce V c
II miejsce kl. V a
III miejsce klasa V b
Dyplomy i słodkie niespodzianki ufundowali organizatorzy konkursu.

Zdjęcia większej rozdzielczości znajdziecie w galerii


Odbył się etap szkolny konkursu matematycznego


Uczniowie klas I-III przystąpili do eliminacji szkolnych II Wojewódzkiego Konkursu matematycznego.


W eliminacjach klasowych wyłoniono pięciu uczniów. Podobnie jak w poprzednim roku rozwiązanie zadań wymagało dużej wiedzy oraz szybkich decyzji. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
  1. Bartosz Knysak - uczeń klasy pierwszej
  2. Oskar Kudas - uczeń klasy drugiej
  3. Kamil Chrobak - uczeń klasy trzeciej.
Szkolny etap konkursu przeprowadziły panie: Ewa Żurek, Beata Lis, Urszula Pancerz-Przygodzka, Elżbieta Tkaczyńska.


Dyrekcja serdecznie dziękuje za przeprowadzenie eliminacji, a laureatom życzy dalszych sukcesów.
Informacja o przeprowadzeniu fluoryzacji zębów u uczniów
w roku szkolnym 2007/2008
w Szkole Podstawowej Nr1 w Ząbkowicach Śl

Od kilku lat w szkole prowadzona jest u uczniów klas I – VI profilaktyka fluorowa kontaktowa w postaci grupowego nadzorowanego szczotkowania zębów, preparatem Elmex żel z aminofluorem.


W tym roku szkolnym profilaktyka obejmowała okres od września 2007r. do kwietnia 2008r.
6 razy (co 6 tygodni), wzięło w niej udział 291 uczniów, co stanowi 96% wszystkich uczniów w szkole.
Przed przystąpieniem do fluorowania zębów, uczniowie klas I zapoznali się jak dbać na co dzień o zęby i poznali prawidłową technikę mycia zębów.Program profilaktyki zapobieganiu próchnicy przeprowadziła higienistka szkolna Anna Szafruga.
I miejsce w konkursie !!!

Nasza uczennica, Dagmara Olewicz, z klasy 6, zdobyła I miejsce w finale Konkursu Języka Francuskiego dla Szkół Podstawowych, który został zorganizowany przez Wojewódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Finał konkursu odbył się w Szkole Podstawowej nr 113 we Wrocławiu. Do finału konkursu zakwalifikowały się jeszcze dwie uczennice z naszej szkoły - Roksana Bryła i Angelika Stankiewicz, które uzyskały odpowiednio IV i VII miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka j. francuskiego Marlena Barylak. W finale konkursu wzięło udział 10 osób z całego województwa.Uczniowie naszej szkoły jako jedyni w naszym mieście zaczynają naukę języka francuskiego już w szkole podstawowej. Ten niedoceniany przez wielu język, jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej i według ostatnich sondaży jest drugim najchętniej wybieranym do nauki językiem w Europie.Cieszymy się, że nasi uczniowie czerpią przyjemność z nauki języka francuskiego i osiągają tak wspaniałe wyniki i serdecznie gratulujemy sukcesu


18.04.2008r.Dzisiaj przeżywaliśmy w naszej szkole niecodzienną uroczystość.Gościliśmy Pasterza naszej diecezji – Ks. Biskupa Ignacego Deca.Dostojnego Gościa już w drzwiach tradycyjnym polskim zwyczajem, chlebem i solą przywitały dzieci z kl. II wraz z Dyrektorem Andrzejem Popławskim i zastępcą Małgorzatą Zabłocką.Uczniowie, pracownicy i nauczyciele zgromadzeni w sali gimnastycznej śpiewem: „Bądź pozdrowiony gościu nasz...” okazali swoją radość z przybycia Ks. Biskupa.
Następnie odbyły się oficjalne powitania i krótki program artystyczny wykonany przez najmłodsze dzieci.
Ksiądz Biskup skierował do nas wszystkich swoje Pasterskie Słowo, które przepełnione było wielką życzliwością i dobrocią.Niektóre dzieci miały także możliwość osobiście zadać Ks. Biskupowi pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Naszym pragnieniem było, aby ta wizyta pozostawiła w naszej szkole swój ślad.Dlatego Ks. Biskup poświęcił pamiątkowy krzyż, który wisząc z centralnym miejscu naszych spotkań, nauki i pracy będzie przypominał ten pamiętny – dzisiejszy dzień.Na tę okazję przygotowaliśmy również pamiątkową Księgę. Ksiądz Biskup dokonał pierwszego do niej wpisu.

Radość wypełnia dziś nasze serca. Wierzymy, że ta wizyta ubogaci nas dzięki usłyszanemu słowu i długo pozostanie w naszej pamięci.

Mamy też nadzieją, że nasz dzisiejszy dostojny gość wyniósł od nas dobre wspomnienia, a na pewno też będzie pamiętał o nas w swojej modlitwie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii


Szkoła Podstawowa nr 1 promuje zdrowie !07.04.2008r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, który dla Szkoły Promującej Zdrowie (a taką jesteśmy) stał się okazją do szczególnych obchodów. W związku z tym ważnym dla nas świętem odbył się I Szkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu i Sprawności Fizycznej.
Pierwsi w szranki stanęli uczniowie klas pierwszych,dla których p.Teresa Duczak,szkolny koordynator promocji zdrowia, przygotowała zestaw zadań z zakresu:
- właściwego odżywiania się,
- umiejętności odczytywania znaków informacyjnych,
- rozpoznawania symptomów choroby,
- udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- znajomości numerów telefonów alarmowych.
Zadania teoretyczne przeplatały się z konkurencjami sprawnościowymi, co umożliwiło wszystkim dzieciom aktywny udział w zabawie.
Turniej sprawnie poprowadziły panie Marlena Barylak i Teresa Duczak. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało jury: p. Magdalena Oleksyszyn – pedagog i p. Anna Szafruga – szkolna higienistka.
Poziom zawodów był bardzo wyrównany i rozgrywki zakończyły się remisem.


W nagrodę klasy otrzymały dyplomy i skrzynkę jabłek – bogatych w witaminy!
Cały turniej odbył się w bardzo przyjaznej atmosferze. Zawodników do rywalizacji zagrzewały wychowawczynie: – kl. I a – p. Małgorzata Zabłocka i kl. I b p. Beata Lis, a kibicowali rodzice, oraz uczniowie z kl. IV c, którzy przygotowali na tę zabawę specjalne transparenty i plakaty.Przejęte, ale uśmiechnięte i zadowolone dzieci, angażując się w poszczególne konkurencje, udowodniły, że mają wiedzę, są sprawne i potrafią się bawić!
W najbliższym czasie podobne turnieje odbędą się w klasach drugich i trzecich.
Dyrektor szkoły dziękuje pani Teresie Duczak za wzorowe przygotowanie obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
Sprawdzian uczniów klas szóstych

Najstarsi uczniowie naszej szkoły w dniu dzisiejszym mieli możliwość uczestnictwa w sprawdzianie umiejętności, organizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.Dla wielu było to podsumowanie sześcioletniej pracy w szkole. Jak każdy sprawdzian w szkole wzbudzał wiele emocji, jedni martwili się wynikami, drudzy brakiem umiejętności poradzenia sobie z niektórymi z zadań. Wyniki poznamy 28-go maja, poprzez specjalny
portal internetowy.Wszyscy uczniowie, opuszczający salę byli optymistami. W tym dniu wszyscy trzymaliśmy kciuki za piszących, licząc na uzyskanie dobrych wynikiów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii


Spotkanie z Sybirakami

Dzieci z naszej szkoły wspólnie z p. Lechem Paradowskim uczestniczyły w spotkaniu poświęconym Sybirakom. Bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy swoją wiedzą, bagażem tragicznych doświadczeń, patriotyczną i bohaterską postawą dali wyraz wierności ideałom, stało się doskonałą lekcję „żywej historii” i patriotyzmu dla młodego pokolenia.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii


2 kwietnia

Pamiętajmy o naszym wielkim Rodaku - Papieżu Janie Pawle II - Polaku, którego znał niemal cały świat i który znacząco zapisał się na kartach historiiJan Paweł II

18.05.1920 -02.04.2005
2 kwietnia 2008 r. przeżywamy trzecią rocznicę śmierci Sługi Bożego JANA PAWŁA II.
W naszej szkole czcimy pamięć Ojca Świętego przez lekcje poświęcone Osobie, życiu i pontyfikatowi Papieża.Nie zabrakło też ulubionej pieśni „Barka”.

Przygotowaliśmy okolicznościowe gazetki i kącik pamięci i modlitwy.
Uczniowie na nowo chcą odkryć wartości którymi żył i głosił Ojciec Św. Jan Paweł II.Te wartości wcielał w swoje życie wyrażając to swoją postawą i poszukiwaniem prawdy i dobra

Modlimy się jednocześnie o szybkie wyniesienie Sługi Bożego na ołtarz

Zapraszamy do galerii


NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 Z ZĄBKOWICKIM KOŁEM ZWIĄZKU SYBIRAKÓW

Koło Związku Sybiraków w Ząbkowicach Śl. w dniu 07.03.2007r. zorganizowało III Spotkanie Pokoleń Sybiraków z udziałem delegacji miejscowych szkół.
Oczywiście, skorzystaliśmy z tego zaproszenia i grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielem historii, p. Lechem Paradowskim udała się na miejsce uroczystości.Mieliśmy okazję poznać środowisko Sybiraków, a nawet ich wnuków. W trakcie spotkania Małgorzata Lis w imieniu naszej szkolnej społeczności zadeklarowała chęć współpracy z Sybirakami. Inicjatywa naszej koleżanki została życzliwie przyjęta.
Należy wspomnieć, że nasza szkoła znajduje się w pobliżu postawionego przed kilkoma laty - pomnika Sybiraków, który znajduje się skwerku obok Kościoła Św. Anny. Tak bliskie sąsiedztwo nasunęło pomysł, aby uczniowie „jedynki” zadbali o czystość i porządek wokół pomnika.
W imieniu Zarządu Koła Związku Sybiraków, Pani Aleksandra Giryń zaprosiła uczniów do zwiedzania Izby Pamiątek poświęconej Sybirakom. Chętnie skorzystaliśmy z możliwości poszerzenia naszej wiedzy historycznej.
Jako pierwsi poszli uczniowie klasy IV b wychowankowie pana Lecha Paradowskiego. Wiadomo, to po znajomości. W dniu 02.04.2008 w odwiedzinach była klasa IV c. Pani Aleksandra, jak zwykle, bardzo serdecznie przyjęła kolejną grupę. Zrobiliśmy zdjęcia, które wam prezentujemy . Zrobiliśmy!!!Tak naprawdę to zrobił je Pan Mariusz Pukacz.
Wsłuchaliśmy się w opowieść Pani Aleksandry. Opowiadała nam o swoich przeżyciach związanych z wywózką i jej pobytem na Syberii w latach 1940 – 1946, o wielkim patriotyzmie Polaków, ich wytrwałości, sile ducha i wielkiej wierze w Boga.
Dobrze, że żyjemy w wolnej Polsce i w spokojnych czasach i nie musimy przeżywać takich tragedii jak Polacy wywiezieni na Syberię. Zadawaliśmy liczne pytania, a nawet musimy się pochwalić, że wykazaliśmy się sporą wiedzą o tamtych czasach- czasach II-ej wojny światowej. Minuty szybko mijały i nie zwróciliśmy uwagi, że musimy wracać do szkoły. Zainteresowani bardzo ciekawą opowieścią Pani Aleksandry, zaprosiliśmy ją do szkoły, aby mogła nam jeszcze opowiedzieć o swoich przeżyciach i bogatych doświadczeniach z tamtych strasznych, wojennych lat.


Konkurs recytatorski

Tuż przed świętami Panie Ewa Żurek i Beata Lis zorganizowały dla uczniów klas I-III szkolny etap konkursu recytatorskiego o tematyce wiosennej. Dzieci chętnie biorą w nim udział. Przygotowując się do konkursu rozwijają swoje umiejętności i zdolności recytatorskie. Spośród wielu uczestników komisja konkursowa wytypowała dwóch uczniów, Piotra Żurka kl.IIa oraz Szymona Szymańskiego kl.IIIc, do reprezentowania szkoły w gminnym etapie konkursu. Szymon Szymański otrzymał wyróżnienie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej recytacji i wyboru wierszy. Zapraszamy do udziału w następnych konkursach.KANGUREK W SZKOLEDokładnie o godzinie dziewiątej 46 uczniów naszej szkoły przystąpiło do konkursu matematycznego. Najmłodszymi uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych, był to dla nich pierwszy taki sprawdzian umiejętności i wiedzy.Obok w ławkach siedzieli ich starsi koledzy. Można o nich powiedzieć, że łączy ich zamiłowanie do królowej nauk. Zadania nie sprawiały im większych problemów, jednak na wyniki i ewentualne nagrody będziemy musieli jeszcze poczekać.Dyrektor szkoły życzy wszystkim laureatom powodzenia i sukcesów w kolejnych konkursach.WIOSNA NA ŚWIECIE
Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich witali Wiosnę 2008.
Już od wielu lat „Dzień Wagarowicza” planujemy w naszej szkole znacznie wcześniej. Dyrekcja i nauczyciele pragną, aby w tym dniu młodzież unikała masowych wagarów. Organizujemy zatem zajęcia edukacyjne inne niż zazwyczaj.Klasy V a i Via wzorowo wywiązały się z tego – wcale nie prostego- zadania. Imprezę otworzył barwny spektakl słowno-muzyczny „Wiosna na świecie” przygotowany przez p. V. Przygodzką- Czerniec i p. T. Kiliana – nauczycieli j. polskiego w naszej szkole. Następnie wszystkie klasy wzięły udział w konkurencjach o tematyce wiosennej. Była wspaniała okazja do zaprezentowania uczniów uzdolnionych artystycznie – konkurs na najładniejszą Marzannę, wiersz lub fraszkę o wiośnie, konkurs plastyczny, mody wiosennej i inne. Swoje umiejętności muzyczne i taneczne uczniowie mieli okazję zaprezentować w konkursie „Przylot bocianów”.
Uczniowie z wielkim zapałem walczyli o punkty dla swojej klasy.Wszystkie konkurencje podlegały ocenie jury. I nie ważne, kto wygrał, a kto przegrał, najważniejsza była wspaniała zabawa, uśmiech i wypieki na twarzach uczniów oraz gromkie brawa na zakończenie imprezy.
Dla nas – nauczycieli – przeprowadzenie takiej zabawy to możliwość wzbogacenia warsztatu pracy ucznia w sposób twórczy i kreatywny. Uczniowie rozwijali i prezentowali zainteresowania i zdolności, uczyli się zasad współpracy i zdrowej rywalizacji, nauczyli się odpowiedzialności za powierzone zadania i ważne – te działania integrujące całą społeczność szkolną.
Takie jest bowiem główne założenie i cel tego typu zajęć edukacyjnych, które udaje się w naszej placówce realizować wzorowo.
Dyrekcja dziękuje nauczycielom za przygotowanie obchodów dnia wiosny.Zapraszamy do galerii


Mini Frankofonia 2008

Z okazji Międzynarodowych Dni Kultury Francuskiej (Frankofonii) w naszej szkolej zorganizowaliśmy Mini Frankofonię 2008. Uczniowie uczący się języka francuskiego wzięli udział w licznych konkursach, do których się rzetelnie przygotowali, przybliżając tym samym swoim rówieśnikom kulturę Francji.Uczestnicy konkursu między innymi odwzorowywali obraz Renoire'a "Sekwana w Asniere", za pośrednictwem telewizji TV5 prezentowali wyszukane przez siebie ciekawostki o Francji oraz przebrani za komiksowe postaci Asterixa i Obelixa bawili publiczność.Uczestnicy Mini Frankofonii wzięli również udział w quizie, wykazując się wiedzą o Francji, zaprezentowali najnowsze trendy kolekcji wiosna/lato 2008 oraz przybliżyli widzom francuski futbol, pokazując najpiękniejsze akcje podbramkowe. Na koniec dziewczynki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w rytmach francuskich piosenek.Nad przebiegiem Mini Frankofonii czuwała nauczycielka j.francuskiego p.Marlena Barylak a uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

*
p. Teresa Duczak
*
p. Danuta Gadalska
*
p. Magdalena Oleksyszyn
*
ucz.Sylwia Lis

Zwyciężyła klasa VIa, drugie miejsce zajęła klasa IVb, trzecie miejsce klasa Vc. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

Zapraszamy do galerii


Szkoła zmienia wystrój

Zbliżają się święta WIELKANOCNE. Uczniowie cieszą się z powodu zbliżających się ferii wiosennych (nie tylko). Pracownicy administracji i obsługi postanowili wprowadzić nas w świąteczny nastrój zmieniając wygląd korytarzy. Uczniowie, wychowawcy i rodzice postanowili przystroić klasy.

I tak wszyscy znaleźli się w okresie oczekiwania (Wielki tydzień). Dyrektor życzy wszystkim wesołych i spokojnych świąt.

Wpisy do księgi

14 marca w naszej szkole odbyły się uroczystości nadania tytułów wzorowego ucznia oraz wpisów do złotej księgi. Tytuł nadawany był w obecności rodziców. Podstawowym kryterium wpisu jest uzyskiwanie przez ucznia bardzo dobrych wyników w nauce i wzorowego zachowania. Pierwszą grupą której nadano tytuły byli uczniowie klas I-III. Dyrektor życzył nominowanym dalszych sukcesów a pozostałym wytrwałości w zdobywaniu takiego tytułu. Po uroczystym apelu rodzice spotkali się przy kawie i ciastku gratulując sobie wzajemnie wielkiego sukcesu.


Dyrektor dziękuje paniom Urszuli Pancerz- Przygodzkiej oraz Małgorzacie Zabłockiej za zorganizowanie wspaniałych uroczystości.więcej zdjęć jak zwykle w galerii


W naszej szkole odbył się I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów klas II i III. Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. Wśród uczniów klas trzecich

I miejsce zdobył Wojciech Żurek – kl. IIIb
II miejsce - Joanna Ziembicka - kl. IIIa
III miejsce - Karolina Styczyńska – Kl. IIIa.
Najlepsi drugoklasiści:
I miejsce – Aleksandra Gnatowska – kl.IIb
II miejsce – Michał Jałowiecki – kl. IIa oraz Magda Zając – kl. IIb
III miejsce – Karolina Mularczyk – kl. IIa.
Zwycięzcom gratulujemy znajomości i umiejętności stosowania zasad ortograficznych.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Organizatorzy
E.Ż.

Złota księga
Na wniosek nauczycieli nauczania zintegrowanego dyrektor szkoły postanowił wprowadzić na stronę internetową złotą księgę. Głównymi kryteriami wpisu ucznia do księgi są wzorowe zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce. Nominacje uzyskuje się podczas uroczystego apelu w obecności swoich rodziców. Klasy młodsze uzyskują możliwość wpisania do księgi po pierwszym semestrze, natomiast starsze na koniec roku szkolnego. Absolwenci uzyskują wpis wieczysty złotymi literkamizobacz złotą księgęEdukacja muzyczna
Od kilku lat uczniowie naszej szkoły mają okazje uczestniczyć w koncertach przedstawiających różne gatunki muzyki. Koncerty są przygotowane na wysokim poziomie, zazwyczaj połączone z warsztatami muzycznymi w których aktywnie uczestniczą dzieci. Prowadzący (muzyk zespołu Sierra Manta) w ciekawy sposób przybliża wiedzę związaną z gatunkami przedstawianej muzyki.Tym razem była to wędrówka w świat muzyki filmowej. Wspaniale przygotowaną i ciekawą prezentację multimedialną ubarwili muzycy graną "na żywo" muzyką. Słuchacze i widzowie poznali historię rozwoju muzyki filmowej, mogli porównać jak zmienia się przekaz obrazu kiedy dołączy do niego muzyka i wysłuchali kilka utworów muzycznych pochodzących z największych kinowych hitów ostatnich lat. Wszyscy bawili się wspaniale i już nie mogą doczekać się następnej wycieczki w świat muzyki.więcej zdjęć jak zwykle w galerii


Jesteśmy bezpieczni
Przez cały styczeń w ramach realizacji programu ,,Jestem bezpieczny w szkole’’ w klasach I-III przeprowadzono zajęcia na temat zasad zachowania się w klasie, na przerwach oraz w drodze do i ze szkoły.
Na tych zajęciach dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające sytuacje które zagrażają lub sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa. Z 67 prac komisja wybrała najciekawsze prace z których:

*
I miejsce zajęła Alicja Kozieł z klasy IIa
*
II miejsce zajął Kamil Garbowski z kasy IIIc
*
III miejsce zajęli Tomasz Kołodziejczyk z klasy IIIc i Daria Rozmis z IIb

Dyrekcja dziękuje za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć i konkursu paniom Magdalenie Oleksyszyn i Marlenie Barylak.więcej zdjęć jak zwykle w galeriiWyjazd na lodowisko
Po kilkunastu wyjazdach na basen nasi uczniowie mieli tym razem możliwość pojeździć na lodzie. Oczywiście nie obyło się bez upadków. Jednak większość uczniów wraz z opiekunami wykazała się świetnymi umiejętnościami jazdy na łyżwach. Niestety, sezon zimowy dobiega końca i jest to już ostatni wyjazd w tym roku. Dyrekcja szkoły dziękuje pani Bożenie Król- Jałowieckiej za zorganizowanie tak wspaniałej atrakcji. I tu potwierdza się adres naszej strony fajna szkoła.

więcej zdjęć jak zwykle w galerii
Szkoła Podstawowa nr 1 organizatorem Zimowska
Od 18- 23 lutego szkoła zorganizowała wypoczynek dla 47-ro dzieci z naszego miasta. Dzieci miały możliwość wyjazdu do Białego Dunajca, baza doskonała, jedzenie wspaniałe. Uczestnicy świetnie bawili się zjeżdżając z górek na „jabłuszkach”. Były wycieczki do Wadowic, Łagiewnik i codziennie wyjazdy do Zakopanego, gdzie zwiedzali wiele ciekawych miejsc. Wszyscy uczestnicy powrócili zadowoleni i deklarują chęć uczestnictwa w podobnym zimowisku w następne ferie. Dyrekcja szkoły pragnie podziękować pani Urszuli Pancerz- Przygodzkiej za zaangażowanie w organizacji „Białej szkoły” oraz wszystkim osobom wspomagającym to przedsięwzięcie.

(więcej zdjęć znajdziecie w galerii)Witajcie po feriach !
Drogie dzieci, serdecznie witamy Was po feriach i chociaż śnieg nie dopisał, mamy nadzieję, że ferie dały Wam dużo sił na na rozpoczynające się właśnie drugie półrocze. Wszystkim życzymy dużo zapału do pracy!
Nowy projekt w naszej szkole - „Szkoła Promująca Zdrowie”
Od tego roku szkolnego przystępujemy do ruchu „Szkoła Promująca Zdrowie”
Ruch rozwija się w Europie od 14 lat i obejmuje obecnie 43 kraje stowarzyszone w Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, której wspólnie patronują :
• Rada Europy,
• Komisja Europejska,
• Światowa Organizacja Zdrowia.
W Polsce projekt ten realizowany jest w ok. 1200 szkołach i placówkach oświatowych.Projekt rozpoczął się spotkaniem lidera z rodzicami, wypełnili oni pierwszą z ankiet w której zebrano oczekiwania co realizacji projektu (tutaj znajdziecie wyniki ankiety).
Dyrekcja dziękuje nauczycielom, którzy zaangażowali się w propagowaniu zdrowego stylu życia wśród naszych uczniów.
A oto logo naszego projektu:Tutaj znajdziecie pliki z prezentacją programu "Szkoła Promująca Zdrowie", oraz jeśli ktoś potrzebuje również przeglądarkę plików MS Powerpoint.


…..a najlepsza jest „Jedynka”
W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji przyjęcia uczniów klas I do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Specjalny program związany z propagowaniem czytania przedstawili uczniowie klasy IVc pod kierunkiem p Teresy Duczak.Były wiersze, piosenki oraz inscenizacji baśni „Jaś i Małgosia”. A wszystko po to, żeby pokazać najmłodszym, jak ważne jest czytanie książek i jaki należy mieć do nich szacunek. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą o czytanie książek dbać i dostali pamiątkowe dyplomy.Na imprezę zaproszono starszaków z sąsiedniego Przedszkola nr 2, którzy na pamiątkę dostali specjalne zakładki do książek z hasłami promującymi szkołę. Jedno z nich brzmi: „ W naszym mieście szkół jest kilka a najlepsza jest Jedynka.


Zdjęcia większej rozdzielczości znajdziecie w galerii


Zmiany na stronie
Sonda już działa poprawnie i została przeniesiona do osobnej zakładki, w której będą umieszczane także inne ankiety. Już niedługo kończą się ferie... a my uzupełniamy stronę o nowe treści.

W skrócie:
  • po pierwsze dziękujemy władzom miasta za możliwość posługiwania się nowym logo miasta,
  • wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na logo naszej szkoły,
  • dodaliśmy zakładkę "wywiadówka", gdzie rodzice, po zalogowaniu, mogą sprawdzić wyniki w nauce swoich pociech - więcej informacji u Dyrektora Szkoły,
  • uzupełniliśmy informacje o świetlicy,
  • pojawiły się zdjęcia nauczycieli i pracowników naszej szkoły (wkrótce poprawimy prędkość ładowania się obrazów),
  • kolejne uzupełnianie już niebawem


Dzień Babci i Dziadka
31 stycznia 2008 gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości – Babcie i Dziadków. Klasa II a i II b wraz z wychowawcami Jolą Panońko, Elą Tkaczyńską i rodzicami przygotowali małą uroczystość. O godzinie 13.00 w auli naszej szkoły obie klasy przedstawiły inscenizację pt. „Dzień Babci i Dziadka”. Była „telewizja” która. Byli też przebrani uczniowie za babcie i dziadka z fajką i brodą którzy wspominali dawne lata no i oczywiście wiersze i piosenki. Na koniec dzieci złożyły życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Następnie odbył się quiz w którym brali udział Babcie i Dziadkowie wraz z wnuczętami. Było mnóstwo śmiechu, radości, wzruszenia i oklasków.Zabawy noworoczne
28 stycznia nauczyciele i rodzice zorganizowali dla uczniów klas I-III naszej szkoły zabawę noworoczną. Salę na zabawę udostępnił ZOK za niewielką odpłatnością. Dzieci bawiły się przy popularnych przebojach, zjadły "małe conieco" , panie dbały oto by zabawa była przednia.
Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację imprezy, dyrekcja składa serdeczne podziękowanie. Tydzień wcześniej bawili się uczniowie klas starszych. Do dnia dzisiejszego uczniowie wspominają wspaniałą zabawę. Organizatorem był samorząd szkolny prowadzony przez panią Ewę Bryłę. Uczniowie i dyrekcja serdecznie dziękują za zorganizowanie wspaniałej zabawy.

Realizacja wydatków za 2007 rok

Od tego roku szkolnego postanowiliśmy umieszczać na naszej stronie realizację wydatków w szkole. Kierujemy się przekonaniem, iż wydawanie pieniędzy podatnika wymaga od kierujących szkołą wielkiej rozwagi. Lepiej każdą złotówkę obejrzeć wiele razy zanim zostanie ona wydana. Oczywiście gdyby pojawiły się uwagi i sugestie czekamy na kontakt @ lub poprzez odwiedzenie księgi gości. Plik do pobrania: tutaj


Internetowe Centrum Informacji

Dyrektor Andrzej Popławski oraz zastępca burmistrza Ireneusz Woźniakowski dokonali otwarcia Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Ząbkowicach Śląskich. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, natomiast Ministerstwo Edukacji Narodowej nieodpłatnie przekazało sprzęt, oprogramowanie oraz instalację LAN.
Do internetowego centrum wykonana została również instalacja elektryczna o wartości 5.000,00 zł dzięki sponsorowi: Firmie Pana Marcina Wolanina KMB sp.z o.o. Wrocław. Ze środków własnych szkoła zakupiła meble oraz dodatkowe elementy systemu sygnalizacji włamania (który od dawna istnieje w naszej szkole). Łączną wartość „Internetowego centrum informacji multimedialnej w bibliotece szkolnej” szacuje się na kwotę brutto 23.098,58 zł.
Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele oraz Uczniowie dziękują wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe oraz włożony trud.