CZAS WYCIECZEK.

 

 

1_n 137_n 1341_n

Dnia 10.06.2016 r. uczniowie klas Ia, Ib i Ic Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śl. uczestniczyli w wycieczce do Złotego Stoku. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Sztolni Gertruda. Następnie dowiedzieliśmy się, jaka jest historia tego miejsca, a także mieliśmy okazję zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad, który spełnia życzenia. Wspaniałą atrakcją był dla nas przejazd pomarańczowym tramwajem. Po wyjściu z kopalni mieliśmy krótką lekcję dotyczącą historii złotej monety oraz mogliśmy zobaczyć jak wygląda wybicie monet. Kolejnym etapem naszej wycieczki było poszukiwanie złota i minerałów co okazało się niełatwym zadaniem jednak wszyscy sobie świetnie poradziliśmy. Najlepszą częścią wycieczki było zwiedzanie nowo otwartego Średniowiecznego Parku Techniki znajdującego się w niedużej odległości od kopalni złota. Mogliśmy samodzielnie poznać i sprawdzić zasady działania oraz skuteczność różnych maszyn prostych m. in. kołowrotu, kieratu, dźwigu ręcznego, przekładni itp. Zwiedzanie zakończyliśmy wejściem do labiryntu strachu, który okazał się bardzo intrygującym miejscem. Wycieczka była wspaniałą przygodą dla wszystkich dzieci, a także opiekunów.