SZALONY TYDZIEŃ

18 marca br. przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do radosnego powitania wiosny. Uczestniczyli w różnych akcjach zaproponowanych przez Panią Justynę Zabłocką i Samorząd Uczniowski. Szalony wiosenny tydzień rozpoczął się od akcji „Dzień bez plecaka”, w którym uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w worek , walizki, transportery dla zwierząt, a nawet koszyk na zakupy. Wtorek był to „Dzień na opak”, w którym uczniowie ubierali ubrania na lewą stronę lub tyłem na przód. Wszystko zależało od poczucia humoru i wyobraźni, a tego naszym uczniom nie brakowało. Zielony, to kolor wiosny, nadziei, odpoczynku. I właśnie w kolejny dzień, w środę, kolor wiosennej żabki królował w naszej szkole. W czwartek, 21 marca obchodziliśmy Światowy dzień z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpety. Tego dnia uczniowie i nauczyciele mogli założyć wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Ostatni dzień tygodnia był Dniem Szalonej Fryzury. Wzbudził on duże zainteresowanie nie tylko wśród dziewczynek, ale również chłopców. Każda fryzura zachwycała. Pomysłów nie brakowało, a zaangażowanie jak i kreatywność uczniów i rodziców przewyższyły nasze oczekiwania. Pośród doskonałego nastroju, ogromu uśmiechniętych twarzy doświadczyliśmy wszyscy pięknej lekcji: tolerancji, szacunku i dystansu do samego siebie. Oby wiosenna energia towarzyszyła nam już każdego dnia.