SPOTKANIE Z LESZKIEM JAŚKIEWICZEM

Leszek Jaśkiewicz – zawodowy kolarz, Mistrz Polski w maratonie MTB 2023 był dzisiaj gościem naszej szkoły i poprowadził prelekcje z uczniami klasy VII i VIII.
Leszek Jaśkiewicz jest młodym sportowcem pochodzącym z Polanicy- Zdroju. Startuje regularnie w MTB XCO, w formule olimpijskiej kolarstwa górskiego w zawodach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.
Na co dzień łączy sport z nauką i walczy z najlepszymi zawodnikami kat. Elita i Orlik z całego świata. Od 2022 roku jest członkiem polskiej kadry narodowej MTB.
Leszek opowiedział naszej młodzieży na czym polega zawodowe kolarstwo, jak wyglądają treningi, wyścigi, dieta sportowca. Mistrz Polski Prezentował również swoje rowery i profesjonalny ubiór.
Po tej wyczerpującej relacji przyszedł czas na zadawanie pytań przez uczniów.
Na koniec nie zabrakło chętnych osób do wspólnego zdjęcia.
Prezentując swój dorobek zawodowy Leszek udowodnił naszym Uczniom, że na marzeniach nie można poprzestać, lecz trzeba je zamieniać na cele. Drogą do ich realizacji muszą być świadome plany oraz systematyczna, wytrwała i ciężka praca.
Agnieszka Nowak