RAZEM ŁATWIEJ” PROGRAM PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ.

Nasza szkoła przystąpiła do programu w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat, które doświadczają smutku, samotności lub są w kryzysie. Ze wsparcia skorzystają także rodzice i opiekunowie dzieci, które tej pomocy potrzebują.

W ramach projektu wykwalifikowany zespół specjalistów w dziedzinie psychologii i terapii, będą współpracować ze szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi w celu wczesnej identyfikacji i pomocy.

Uruchomiony został specjalny numeru telefonu do rejestracji uczestników programu, na który mogą dzwonić pracownicy szkoły, rodzice zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, a także młodzież szukająca pomocy.

BEZPŁATNY NUMER TELEFONU: +48 800 805 600

Podczas rozmowy telefonicznej, wykwalifikowany pracownik infolinii przeprowadzi triage diagnostyczny, który będzie oceniał potrzeby pacjenta oraz określał dalszą ścieżkę pomocy.