SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z UCZNIAMI SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

W dniu 13 grudnia 2016 r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mieli okazję spotkać się z zaprzyjaźnionymi uczniami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. To dzięki p. Ewelinie Fedak  i p. Izabelli Żurakowskiej – Kik, które są autorkami oraz realizatorkami projektu edukacyjno – czytelniczego „W kręgu czytelników literatury młodzieżowej”, uczestniczyliśmy w niecodziennym wydarzeniu.

            Panie zaprosiły nas na imprezę czytelniczą pod hasłem: „Czytamy innym”, wykorzystując tematykę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy spotkania odczytali przepiękne, wzruszające teksty poetyckie, jak również prozatorskie (długo musiałabym wymieniać ich tytuły), którym w tle towarzyszyły popularne kolędy.

            Nie trudno było zauważyć wzruszenia na twarzach zebranych oraz odczuć atmosferę unoszących się świąt, a życzenia przekazane przez p. E. Fedak,

 

„Na zbliżające się Święta,
pragniemy złożyć życzenia 

przeżywania

Bożego Narodzenia

w zdrowiu, radości

i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok 2017  niech będzie
czasem pokoju oraz realizacji
osobistych zamierzeń, marzeń”. 

 

były dopełnieniem wspólnego kolędowania przy dźwiękach piosenki „Jest taki dzień”
z repertuaru Czerwonych Gitar. Ponadto podziękowania ze strony p. wicedyrektor  Ośrodka  Elżbiety Ciszek, organizatorek i  naszej nauczycielki p. Ewy Żurek, spowodowały „zakręcenie się łzy w oku”.

            Moim zdaniem, impreza integracyjna to wspaniały dowód kształtowania wśród nas poczucia przynależności, podtrzymywania tradycji świątecznych, rozwijania zdolności
i predyspozycji aktorskich.

            Dziękuję w imieniu swoim i pozostałych uczestników nauczycielom, którzy przygotowali nas do spotkania, a szczególnie p. Ewie Żurek za opiekę, współpracę                             z Ośrodkiem i możliwość  spojrzenia na świat z innej strony.

 

                                                                                                                        Daria  Fedak 

13