Hydropolis.

W czwartek, 30.03.2017 r. , klasa 2c udała się wraz z wychowawczynią – p. Justyną Zabłocką oraz z  p. Adrianą Jagodzińską i p. Izabelą Piętoń na wycieczkę do Hydropolis, obecnie jednej z najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu.

Cała multimedialna ekspozycja podzielona jest na kilka stref. Zwiedzanie z  przewodnikiem rozpoczęliśmy od filmu opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie. Wyświetlono go na ekranie 360º. Następnie eksplorowaliśmy głębiny oceanów batyskafem śladami Jamesa Camerona, odkrywając tajemnice zatopionego Titanica.

W strefie o życiu w oceanach poznaliśmy, jakie strategie wykorzystują zwierzęta, aby przetrwać w podmorskich głębinach. W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu. Wizyta tutaj może być połączeniem nauki i zabawy. Interaktywna, angażująca  forma uczestnictwa w zwiedzaniu na pewno pozwoli na zapamiętanie istotnych faktów o wodzie i uwrażliwi odwiedzających na problem deficytu wody i jej oszczędzania. Tematyka wodna towarzyszyła nam przez całą wycieczkę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA