FESTYN RODZINNY W SP1

 

            W ubiegłą sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich odbył się Festyn Rodzinny. Szkolny plac zabaw zamienił się w scenę, na której nasi zdolni uczniowie prezentowali swoje liczne talenty. Imprezę otworzył dyrektor Andrzej Popławski oraz wiceburmistrz Ewa Figzał, którzy gorąco przywitali licznie przybyłych gości.

Część artystyczną otworzyła klasa VI a, która zadedykowała Mamom z okazji ich dnia piękne wiersze oraz piosenkę wykonaną przez Izabelę Kiepielę. Następnie scenę przejęły klasy młodsze, które przygotowały piękne piosenki, recytacje, a także pokaz gimnastyczny, tańca  DSCN1960 DSCN2012 DSCN2019

i kręcenia hula-hoop.

Występy klas starszych otworzył program artystyczny o kobietach i ich wpływie na dzieje świata, który przygotowała klasa VI b. Tę część zdecydowanie zdominowały nasze szkolne słowiki, których piękne głosy wprost zawładnęły zgromadzoną publicznością. Sporym zainteresowaniem cieszył się także pokaz przygotowany przez Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin.

Jak zwykle dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, gdyż nagrodą główną była hulajnoga. W strefie smaków skosztować można było pysznych pierogów, bigosu, smakołyków z grilla, a także upieczonych przez nauczycieli i pracowników szkoły ciast.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły pragną podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wspaniałego wydarzenia, przede wszystkim sponsorom loterii fantowej – Urzędowi Miejskiemu w Ząbkowicach Śląskich, Nadleśnictwu Bardo Śląskie oraz Nadleśnictwu Henryków.