WYCIECZKA DO WIEDNIA I PRAGI

Dnia 26 października o godzinie 4:00 rano wyruszyliśmy w kierunku stolicy Austrii-Wiednia. Na miejsce dotarliśmy w południe. Na początku wycieczki mogliśmy zwiedzić piękne pałace Habsburgów, katedrę św. Szczepana, pałac Belweder, pomniki Strausa, Mozarta, Bethovena oraz wiele innych ciekawych i zachwycających zabytków. Na noc zatrzymaliśmy się           w zajeździe, w którym skosztowaliśmy nowych, a zarazem smacznych austriackich potraw.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Pragi. Stolica Czech powitała nas piękną panoramą i cudowną architekturą – podziwialiśmy Pałac Królewski Katedrę św. Wita, most Karola, ratusz ze słynnym ruchomym zegarem Orloj. Czeskich potraw na obiad próbowaliśmy  podczas rejsu statkiem po Wełtawie, podziwiając zarazem liczne pałace praskie. Dzięki przewodnikowi bardzo wiele dowiedzieliśmy się o historii i kulturze, nie tylko Czech i Austrii, ale też całego świata. Wycieczka bardzo nam się podobała i zaplanowaliśmy, że jeszcze kiedyś tam wrócimy.

 

      Jakub Pawłowski, Michał Bednarczyk,  Szymon Jaroczyński,

Sebastian Domaradzki, Alan Iwanciów