KONCERT EDUKACYJNY – W RYTMIE FLAMENCO

W poniedziałek 9 kwietnia klasy IV-VII zebrały się w sali gimnastycznej, by wysłuchać koncertu edukacyjnego w latynoskich rytmach. Odwiedzili nas pani Hania i pan Robert. Pani Hania zatańczyła ogniste flamenco, a jej partner akompaniował na ukulele. Przy prezentacji kolejnych utworów opowiedziano nam historię tańców i muzyki latynoamerykańskiej. Pokazano też akcesoria taneczne – kastaniety i chustę ozdobioną frędzlami.
Na dziewczętach największe wrażenie zrobiła piękna suknia do flamenco uszyta z koronki w kolorze ognistej czerwieni oraz buty podbite gwoździkami, by przy tańcu wydawały charakterystyczny dźwięk. Tancerka zaproponowała, że nauczy nas kilku podstawowych kroków flamenco i od razu znalazły się chętne. Nasze uczennice są bardzo pojętne i szybko „załapały” kroki.
Koncert był bardzo interesujący i energetyczny. Szkoda, że to było ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.

Patrycja Szarek