100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała wolność. Aby uczcić tę piękna rocznicę, dokładnie o godz. 10:55 wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice, babcie zebrali się w sali gimnastycznej. Część oficjalną akademii rozpoczęto od zatańczenia poloneza, wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania punktualnie o godzinie 11.11 hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która została przygotowana przez uczniów klasy IV c i VI a. Uczniowie przybliżył zgromadzonym kolegom i gościom historie naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni, wiersze i tańce. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Po zakończeniu programu głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Zabłocka, dziękując uczniom za piękne zaprezentowanie utworów literackich i muzycznych, a także nauczycielom przygotowującym program: p. Justynie Zabłockiej i p. Bożenie Król-Jałowieckiej, p. Mariuszowi Pukaczowi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA