DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. W klasach, na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy na temat życzliwości. Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. W szkole było żółto i radośnie. Nauczyciele i uczniowie obdarowywani byli cukierkami i słodkimi sentencjami. Na korytarzu , na pierwszym piętrze stanęło Drzewko Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych listkach każdy napisać mógł coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych nie brakowało. W szkole funkcjonowała także Poczta Życzliwości, gdzie każdy już od dwóch tygodni mógł zostawić własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

W klasach, na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy na temat życzliwości. Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu.

            W szkole było żółto i radośnie. Na korytarzu stanęło Drzewko Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych listkach każdy napisać mógł coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli.

W szkole funkcjonowała także Poczta Życzliwości, gdzie każdy już od tygodnia mógł zostawić własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

            W klasach podczas zajęć wybieraliśmy najżyczliwszych uczniów. W klasowych plebiscytach życzliwości najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:

Ia- Madzia

IIa- Natalia

IIIa- Norbert

IVa- Maciej

Va- Piotrek

Vb- Oliwia

Vc- Karolina

VIa- Martyna

VIb- Łukasz

VIIIa- Jakub

Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta.

Poniżej wiersze na temat życzliwości napisane przez nasze zdolne uczennice

Życzliwość

Życzliwość- niby tak duża, a małymi gestami co dzień okazywana.

Rano już ją zaczynamy ,,Dzień dobry’’- mówiąc do mamy.