JASEŁKA

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. 19 grudnia szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły p. Andrzej Popławski, który podziękowała młodym artystom oraz Siostrze Elżbiecie za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożył także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tak było.