DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Rzekę pięknych kwiatów znamy,

tulipanów, róż i bzów.

Dla nauczycieli mamy

Najpiękniejszy bukiet słów.

 

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy w sposób wyjątkowy, przygotowując gminne obchody jednego z najpiękniejszych świąt w szkolnym kalendarzu imprez. W Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki zgromadzili się z tej okazji liczni goście, mi.in. Burmistrz Ząbkowic Śląskich, radni miejscy, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele – emeryci, pracownicy oświaty, uczniowie oraz rodzice. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem śledzili program artystyczny, naszpikowany wieloma atrakcjami. Klasy młodsze zaprezentowały układy taneczne m.in. tango i składankę z musicalu “Grease”, starsze zaś zaskoczyły nas skeczami z życia szkoły. Punktem kulminacyjnym programu był pokaz mody szkolnej, w którym wzięli udział zarówno uczniowie, jak  i nauczyciele. Na koniec zaproszono na scenę Burmistrza Marcina Orzeszka oraz Dyrektora Andrzeja Popławskiego, by razem z artystami odtańczyli “Papayę” Urszuli Dudziak. Było to świetne podsumowanie tego radosnego dnia.

W kolejnej części Burmistrz złożył wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia,

a także wręczył nagrody wyróżniającym się dyrektorom oraz nauczycielom. Z tego miejsca pragniemy pogratulować naszym laureatom: Panu Dyrektorowi oraz Pani Ewie Żurek.