WYCIECZKA DO GDAŃSKA

Pierwszy dzień wycieczki trzydniowej do Gdańska dla uczniów klas 4-8 w ramach projektu „Witajcie w szkole” rozpoczęliśmy zwiedzaniem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Następnie pojechaliśmy do Gdańska, gdzie przenieśliśmy się w czasie do lat 80-tych czyli powstania Solidarności – zwiedziliśmy stalą ekspozycję w Europejskim Centrum Solidarności. Po męczącym dniu zjedliśmy pyszną kolacje w restauracji hotelu Zatoka i rozlokowaliśmy się w eleganckich pokojach. Jutro dzień drugi dalszych przygód.Wycieczki dzień drugi. Po sutym śniadanku wyruszyliśmy na podbój Gdańska, zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta, potem obowiązkowo odwiedziliśmy toalety w Galerii Handlowej i udaliśmy się na rejs 'Czarną Perłą ” w stronę Westerplatte. Potem był Sopot i słynne molo w bajecznej, zimowej oprawie. W trakcie spaceru po molo odbyła się bitwa na śnieżki. Po obiadokolacji przyszedł czas na relaks.

Trzeci i ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy pysznym śniadankiem a potem zwiedzaniem Centrum Nauki Eksperyment. Następne na trasie zwiedzania było Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Około 13 godziny wyruszyliśmy w drogę powrotną. W przerwie w podróży zjedliśmy pyszny obiad w Bydgoszczy. Późnym wieczorem byliśmy w naszym pięknym mieście. Wielkie podziękowania za wspaniałą wycieczkę, opiekę oraz przeżycia dla firmy „Mundi”, Pana przewodnika Marka oraz panów kierowców. Było wspaniale.