NAJWAŻNIEJSZA POLSKA

W tym dniu w 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.
My ten uroczysty akt odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy 10.11.2023 roku w sali widowiskowej ZCKiT pod hasłem : „…najważniejsza Polska”.
Piosenką „Pod drzewem” i odsłonięcie wspaniałej dekoracji sceny, rozpoczęliśmy naszą inscenizację.
Podczas przedstawienia nie zabrakło recytacji wierszy, pieśni o tematyce patriotycznej, majestatycznych i wzruszających tańców.
Nasi wspaniali Uczniowie w skupieniu oraz z wielkim zaangażowaniem występowali, by uczcić pamięć tamtych dni….
Licznie zgromadzeni goście, uważnie oglądali spektakl w wykonaniu dzieci.
Burmistrz Marcin Orzeszek oraz Dyrektor Andrzej Popławski, podziękowali wszystkim Dzieciom  i  Nauczycielom naszej szkoły za udział w tak pięknej uroczystości, przybliżającej  zebrany w sali widowiskowe historię o Niepodległości.
Na zakończenie uroczystej akademii wspólnie odśpiewaliśmy na bis piosenkę autorstwa Chłopców z Placu Broni „Kocham Wolność „by wyrazić szacunek do naszej Ojczyzny.

Tekst – Agnieszka Nowak
Zdjęcia – Lucyna Stankiewicz