ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

            Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek. Dźwięk ten, wyparty z pamięci na dwa długie miesiące, oznacza tylko jedno – zaczął się nowy rok szkolny! Podczas uroczystego apelu Pan Dyrektor Andrzej Popławski oraz Pan Burmistrz Marcin Orzeszek powitali zebranych po wakacyjnej przerwie. Złożyli także serdeczne życzenia: dla uczniów samych sukcesów                     w nauce, dla rodziców – radości z osiągnięć dzieci, a dla nauczycieli mnóstwa cierpliwości. Szczególnie ciepłe słowa usłyszeli pierwszoklasiści, którzy z trochę niepewnymi minami uczestniczyli w takim apelu po raz pierwszy. Kiedy jednak trafili pod skrzydła wychowawczyni, na większości twarzyczek gościł uśmiech.

Pan Dyrektor przy okazji przypomniał o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat –               1 września 1939 roku wybuchła II Wojna Światowa. Uczniowie, zamiast zasiąść w szkolnej ławie, musieli niekiedy chwycić za broń, by bronić Ojczyzny. I chociaż niektórym wydaje się, że szkoła to rodzaj kary, mamy szczęście, że możemy się uczyć i zdobywać wiedzę bez przeszkód.41341-big 41342-big 41343-big 41347-big 41350-big