ZŁOTE LEGENDY

raj2

W sobotę 10.09.2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 104 RAJDZIE  ZIEMI  ZĄBKOWICKIEJ – ZŁOTE LEGENDY – RADOCHÓW-CHWALISŁAW organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej. Trasa rajdu prowadziła przez: Radochów – Jaskinię Radochowską – Przełęcz Leszczynową – Ptasznik (719 m n.p.m.) – Chwalisław.  W czasie pieszej wędrówki nasze dzieci odznaczyły się dużą wytrzymałością i zdobyły 21 pkt. GOT. (Górskiej Odznaki Turystycznej)   

Atrakcją rajdu było zwiedzanie jaskini radochowskiej. Jaskinia ta została odkryta                w drugiej połowie XVIII wieku. Co ciekawe, odnaleziono w niej kości dwudziestu różnych zwierząt prehistorycznych, takich jak niedźwiedź jaskiniowy, dziki koń a także nosorożec włochaty. Znaleziono również wyroby, które zostały wykonane z kwarcytu oraz z limby. Przebywając w jaskini, można zobaczyć prapierścienicę jaskiniową, a także nietoperze różnych gatunków.

Na zakończenie rajdu odbył się konkurs wiedzy o naszym terenie. Dzieci jak zwykle miały zapewniony przez organizatora dojazd i powrót autobusem do miejsca zamieszkania oraz ciepły posiłek i gorącą herbatę.

Udział w rajdzie to wspaniały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego, dlatego już dziś zapraszamy na następny rajd.