ZĄBKOWICKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY W SP1

Nasza szkoła miała przyjemność już po raz drugi gościć w ostatnią sobotę studentów Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tym razem tematyka zajęć nawiązywała do zmysłów. Dzieci miały okazję dowiedzieć się między innymi, co to są zmysły, za co odpowiadają i jakie zmysły posiada człowiek.  Na zajęciach przyrodniczych mogły m.in. „przećwiczyć” swoje podniebienia, próbując różnych smaków (słonych, słodkich, kwaśnych itp.). Na języku angielskim wzbogaciły słownictwo związane ze zmysłami, a na zajęciach komputerowych wykonały projekt, który tematyką nawiązywał do tematu przewodniego. Również zajęcia teatralne pokazały, jak wielką rolę mają zmysły w pracy aktora – studenci m.in. wykonywali ćwiczenia rozwijające aktywne słuchanie i spostrzegawczość.

To spotkanie było bardzo udane, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne.

obraz-00815327613_333879406996902_989826760_nobraz-220