SULISEK 2016

Dnia 25 listopada w Sulisławicach odbył się VII Gminny Konkurs Piosenki Ludowej “Sulisek 2016”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej oraz Centrum Kształcenia w Sulisławicach. Celem imprezy jest popularyzacja muzyki oraz tańca ludowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe – przedszkola, klasy I-III oraz klasy IV-VI. Mieli oni za zadanie wykonać utwór o tematyce ludowej. Występy uświetnione zostały przez pokazy tańca ludowego.

Nasze uczennice mogą pochwalić się ogromnym sukcesem, gdyż zarówno w kategorii klas I-III, jak i klas IV-VI nie miały sobie równych! W klasach młodszych triumfowała Roksana Pawłowska, a w starszych Julia Krawczyk. Wysoką trzecią pozycję zajęła Izabela Kiepiela.

 

Wyniki „Suliska 2016”:

 

dsc_0503

Kategoria klasy 1-3:

 

II miejsce – Emilia Wierzbicka ZPS w Stolcu.

III miejsce – Joanna Wojtaczka SP w Braszowicach.

Kategoria klasy 4- 6

I miejsce – Julia Krawczyk SP nr 1 w Ząbkowicach Śl.

II miejsce – Dominika Struczyńska SP nr 2 w Ząbkowicach Śl.

III miejsce – Izabela Kiepiela SP nr 1 w Ząbkowicach Śl.

dsc_1002dsc_1000dsc_0252dsc_0992