DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2017 – NA TROPACH WIEDZY – NAUKA BEZ GRANIC

       Jak co roku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w DFN. Tym razem gościliśmy grupę dzieci z Publicznego Przedszkola nr1 w Ząbkowicach Śl. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas IIIb i IIIc mogli wykazać się swoimi  umiejętnościami  z zakresu wiedzy polonistycznej, matematycznej oraz sprawnością fizyczną. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztacie pn. WYKORZYSTANIE PIŁEK EDUKACYJNYCH „EDUBAL”  W EDUKACJI  PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ,  prowadzonym przez dr. Ireneusza Cichego z Wydziału  Wychowania Fizycznego, AWF we Wrocławiu.

W kolejnym dniu DFN  uczniowie   klas  IIIb i IIIc  wraz z nauczycielkami  panią Ewą Żurek oraz panią Justyna Zabłocką wyruszyli do LO w Ząbkowicach Śl. Brali udział  w  warsztacie pn. PROJEKTOWANIE – TECHNIKA CZY SZTUKA? ŹRÓDŁA INSPIRACJI W PRACY PROJEKTANTA – prowadzonym przez dr Beatę Fertała-Harlender (Wydział Humanistyczno-Artystyczny, WSH) oraz studentów Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu. Efektem udziału w warsztacie są  przez uczniów projekty – wzory różnych materiałów.

Następnie dzieci uczestniczyły w wykładzie, pokazach i warsztatach chemicznych –

W ŚWIECIE POKAZÓW CHEMICZNYCH. Dzielnie asystowały  dr hab. inż. Joannie Cabaj (chemik, Wydział Chemiczny, Politechnika Wrocławska) dr inż. Dorocie Zając oraz mgr inż. Sylwii  Balucie, mgr inż. Annie Lesiak podczas wykonywania niektórych doświadczeń.