CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM

Od początku poprzedniego semestru nasza szkoła nawiązała współpracę z Przedszkolem Publicznym nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Projekt CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM ma na celu szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jak doskonale wiemy, czytanie książek nie tylko wzbogaca słownictwo, lecz także rozwija wyobraźnię i empatię oraz poprawia pamięć i koncentrację.

            Pomysł, który zrodził się w głowie nauczycielki grupy 2. Pauliny Odelgi oraz polonistki Joanny Chuderskiej-Jendraszczyk, szybko podchwycili siódmoklasiści. Kilka razy w semestrze odwiedzili maluchy i czytali im najpiękniejsze baśnie polskie i europejskie. Korzyści ze spotkań na pewno są obopólne – dzięki siódmoklasistom przedszkolaki przekonały się, że czytanie może być przyjemnością, a nasi najstarsi uczniowie mogli sobie także przypomnieć własne przedszkolne czasy, biorąc udział w tańcach i zabawach. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijała  i jeszcze nie raz odwiedzimy Przedszkole nr 2 :).