AKCJA „POMÓŻMY ZUZI”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 lubią nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Po sukcesie akcji „Kwiatek dla Tosi” społeczność szkolna włączyła się w kolejne. Na początku 2018 r. zebraliśmy ponad 1000 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a ostatnio zorganizowaliśmy akcję pomocy dla kilkunastoletniej Zuzi. Uczennica szkoły w Lubnowie zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Koszty terapii przekraczały możliwości finansowe rodziców, więc z pomocą ruszyła najpierw szkoła, do której uczęszcza Zuzia, a potem inne placówki oświatowe.
W naszej szkole akcję zbierania pieniędzy na leczenie Zuzanki koordynował Samorząd Szkolny. Pani Marlena Barylak i jej podopieczni zachęcali nie tylko uczniów, lecz także Rodziców i pracowników do wpłacania pieniędzy, które zostały w całości przekazane na konto Rady Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie. W krótkim czasie udało im się zebrać kwotę w wysokości 1413,50 zł, co jest niebywałym sukcesem! Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia oraz darczyńcom składamy serdecznie podziękowania. Po raz kolejny udowodniliście, że działając razem, możemy więcej.

.