KONKURS „SZKOLNY MISTRZ JĘZYKA”

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs „Szkolny Mistrz Języka”. Miał on na celu promowanie wśród uczniów postawy świadomego posługiwania się językiem ojczystym, sprawdzenie umiejętności językowych oraz rozwijanie uzdolnień.
Uczniowie klas IV-VII zmierzyli się z testem składającym się z dwóch części. Część pierwsza to dyktando ortograficzne, zaś w część druga zawierała pytania z zakresu m.in. fonetyki, słowotwórstwa, fleksji, składni oraz szeroko pojętej poprawności językowej.
Wyniki konkursu na poszczególnych poziomach przedstawiają się następująco:
KLASY IV:
1. miejsce – Amelia Weżgowiec
2. miejsce – Natalia Więcław
3. miejsce – Justyna Dębińska
KLASA V:
1. miejsce – Amelia Karpiak
2. miejsce – Klaudia Krasowska
3. miejsce – Emanuela Sawicka
KLASA VI:
1. miejsce – Gracjana Dziopa
2. miejsce – Martyna Bednarz
3. miejsce – Michał Chmielowiec
KLASY VII:
1. miejsce – Izabela Kiepiela
2. miejsce – Maja Styczyńska
3. miejsce – Katarzyna Szmit
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!