WIZYTA U SIÓSTR DIAKONIS

W dniach od 18 do 21 czerwca uczniowie otrzymujący stypendium Domu Sióstr Diakonis ze swoimi rodzicami, panią pedagog Magdaleną Oleksyszyn oraz panem dyrektorem Andrzejem Popławskim odwiedzili naszych przyjaciół w miejscowości Wetheim (Niemcy).
Podczas pobytu nie zabrakło atrakcji i wrażeń. Mogliśmy poznać historię i zabytki tego pięknego miasta, między innymi zabytkowy zamek w Wetheim z pięknym widokiem na stare miasto, rynek z historycznymi kamieniczkami, płynęliśmy również statkiem po rzece Men, gdzie moglibyśmy cieszyć się pięknym widokiem całej okolicy.
Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji języka angielskiego z swoimi niemieckimi rówieśnikami i mogli przekonać czym różni się szkoła polska i niemiecka.
Ogromne wrażenie zrobiła na nas wizyta w przepięknym klasztorze w Bronnbach, w którym pracuje polski misjonarz. Oczywiście nie zabrakło wspólnego oglądania meczu Polskiej Reprezentacji.
Od 2011roku dzięki ogromnemu sercu ludzi związanych z realizują tych stypendiów, już trzecia grupa naszych uczniów ma możliwość nie tylko finansowego wsparcia, ale przede wszystkim uczestniczyć we wspaniałej współpracy.