ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Szczególnie ważny był ten moment dla uczniów klasy VIII, którzy, kończąc naukę w naszej szkole, wkroczyli śmiało w nowy etap swojego życia. Uroczysty apel rozpoczęła Iza z piosenką „Rzeka marzeń”. Następnie nasi absolwenci po raz ostatni w pięknym stylu zatańczyli Poloneza. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu nastąpiło przekazanie władzy w szkole. Ustępująca przewodnicząca szkoły – Katarzyna Szmit – przekazała symboliczny klucz Amelii Karpiak, która zastąpi ją na stanowisku. Po złożeniu przysięgi przez nową przewodniczącą absolwenci przystąpili do złożenia ślubowania. Chwile pełne wzruszeń pojawiły się także wtedy, gdy Olga z Szymonem w podziękowaniu rodzicom zaśpiewali przepięknie piosenkę pt. „Cudownych Rodziców Mam” oraz , gdy rodzice ósmoklasistów podziękowali wychowawcom i nauczycielom za te osiem lat nauki i wychowania. Nie jednemu łza w oku się zakręciła. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Wręczono Wpisy do Złotej Księgi Klas IV-VIII. Na zakończenie ósmoklasiści zatańczyli na pożegnanie Belgijkę, która zakończyła apel.