Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich

września o godz. 9 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2019/2020.

Podczas apelu głos zabrał Andrzej Popławski – dyrektor placówki, który powitał zebranych rodziców, uczniów, pracowników szkoły i życzył uczniom sukcesów oraz miło spędzonych chwil. Został także odczytany list od Marcina Orzeszka – burmistrza Ząbkowic Śląskich, który również życzył uczniom sukcesów i wszelkiej pomyślności oraz nauczycielom spełnienia i dumy z kształcenia młodych pokoleń. Następnie zgromadzeni uczniowie udali się do swoich klas, w których czekali na nich wychowawcy.

W bieżącym roku szkolnym do placówki uczęszczać będzie 232 uczniów oraz 12 w oddziale przedszkolnym, łącznie 244.