ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie i nauczyciele nosili własnoręcznie wykonane kotyliony oraz kokardki w barwach narodowych .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanej przez uczniów z klasy 5b i 6a. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA