WYCIECZKA DO ZOO

W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić wrocławskie ZOO. Wybrali się tam m.in. uczniowie klasy 6c oraz 7a, którzy opisali swoje wrażenia z wyprawy:

„W poniedziałek 21 września pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę klasową. Naszym miejscem docelowym był Wrocław. Zwiedziliśmy najstarszy, bo liczący sobie 155 lat, ogród zoologiczny w Polsce. Na 33 hektarach znajduje się m.in. Afrykarium, terrarium i fokarium. Największe wrażenie wywarło na nas oczywiście Afrykarium, gdyż jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce – cały kompleks liczy 19 akwariów, basenów i zbiorników, w których możemy podziwiać niezliczone ilości gatunków zwierząt i ryb.

Wycieczka, choć krótka, była bardzo intensywna. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat zwierząt zamieszkujących ZOO i ich zwyczajów. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz tam wrócimy”.