ŚLUBOWANIE

To był wyjątkowy dzień. 8 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Amelia Karpiak. Powitała zaproszonych gości, dyrekcję, nauczycieli, uczniów i rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Andrzej Popławski wraz z panem burmistrzem Marcinem Orzeszkiem dokonali symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie ” Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1″ i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką , ramion pierwszoklasistów. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
SU