DZIEŃ ZIEMI

„Każdy dzień niech będzie dniem Ziemi”.

22 kwietnia dzieci z grupy „Biedroneczki” obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta przedszkolaki wybrały się najpierw rakietą w kosmos, lądując na planecie Ziemia. Dowiedziały się, że jest ona jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy .Dzięki zabawie badawczej przedszkolaki poznały zjawisko powstawania dnia i nocy oraz dowiedziały się, że Ziemia obraca się wokół własnej osi. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla Ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Biedroneczki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały piękną pracę plastyczną.

„Chrońmy nasze środowisko – niby nic, a wszystko”.