POSTACIE BAJEK

4.11.2022 r. nasze przedszkolaki przeniosły się do pięknego świata – Świata Bajek !!!
Choć Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada to do przedszkola zawitały różne bajkowe postaci. W tym wyjątkowo – bajkowym dniu dzieci zapoznały się z bajkami z ekranu jak i z bajkami czytanymi w naszym przedszkolu.
Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały także rekwizyty z bajek, oraz tańczyły do ulubionych bajkowych piosenek.
Ten dzień sprawił dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.