WYCIECZKA DO POZNANIA

4.11.2022r uczniowie klasy 1-3 uczestniczyły w ramach projektu „Witajcie w szkole” (SP1, SP2, Zwrócona, Stolec) w wycieczce do Poznania.
Co zrobił Św Marcin?
Został żołnierzem w wieku 15 lat.
W 338 roku został przeniesiony do Galii i to tam miało miejsce jedno z najbardziej znanych wydarzeń z jego życia. Zimą, na drodze napotkał półnagiego żebraka i litując się nad nim, podarował mu połowę swojego płaszcza.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta z przewodnikiem Panem Markiem. W czasie spaceru zobaczyliśmy m.in.: Stary Rynek, gdzie poznaliśmy najciekawsze opowieści o ratuszu, Koziołkach Poznańskich, pręgierzu, domkach budowniczych, studzience Bamberki, wadze miejskiej. Następnie zwiedziliśmy zlokalizowany nad największą poznańską rzeką – Wartą, Ostrów Tumski wraz z najstarszą w Polsce katedrą (również wewnątrz). Kontynuacją atrakcji była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. W muzeum wzięliśmy udział w pokazie wypieku rogala świętomarcińskiego.
   Poznaliśmy tajemnice tych wyjątkowych rogali, najsłodszego symbolu Poznania i Wielkopolski. Nauczyliśmy się również kilku słów z gwary poznańskiej. Zwieńczeniem poznańskiej przygody było zakupowe szaleństwo.
Naszą wycieczkę zaliczamy do udanych i nie możemy już się doczekać kolejnej.