DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W poprzedni czwartek obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nie tylko nauczycieli, lecz także uczniów i wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami – Elżbietą Tkaczyńską, Małgorzatą Wroną i Justyną Zabłocką – przygotowały apel. Podczas programu artystycznego dzieciaki odegrały scenkę opartą na utworze Stanisława Jachowicza „Chory kotek”. W wersji drugoklasistów to nauczyciel zawalony sprawdzianami, planami, konsultacjami, sprawozdaniami i komisjami, walczył z ciężką chorobą. Przedstawienie wywołało salwy śmiechu na widowni (choć niektórzy nauczyciele tylko ciężko westchnęli, gdyż los głównego bohatera jest im dobrze znany  z własnego doświadczenia).

            Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor Andrzej Popławski, który podziękował nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów oraz złożył życzenia cierpliwości oraz wytrwałości. Przy okazji wyróżnił nauczycieli, którzy przez ostatni rok                  w sposób szczególny przysłużyli się szkolnej społeczności. Nagrodą Dyrektora uhonorowani zostali: Marlena Barylak, Magdalena Krekora, Urszula Pancerz, Mariusz Pukacz, Małgorzata Zabłocka, Elżbieta Żero i Ewa Żurek. W sposób szczególny pan dyrektor podziękował wieloletniej nauczycielce przyrody – Danucie Gadalskiej-Krawczyk, która zdecydowała   po stanie nieczynnym

                obraz-001 obraz-013 obraz-016 obraz-022

 

przejdzie na emeryturę. Poinformował też, że panie Ewa Bryła, nauczycielka matematyki, została uhonorowana nagrodą Burmistrza Ząbkowic Śląskich. Serdecznie gratulujemy!