SPOTKANIE Z SIOSTRAMI DIAKONIS

W czwartek 20 października do Szkoły Podstawowej nr 1 zawitali wyjątkowi goście

nn1 nn2 nn3 nn4 nn5 nn6  

z Niemiec –  Siostra Irmgard Stolz oraz prezes Zarządu Domu Sióstr Diakonis Walter Scheurich, którzy od wielu lat współpracują z placówką, fundując stypendia dla  uczniów.

Podczas piątkowej  uroczystej kolacji, w której udział wzięli stypendyści z rodzicami, dyrektor szkoły Andrzej Popławski, burmistrz Marcin Orzeszek, starosta Roman Fester oraz nauczyciele – Małgorzata Zabłocka, Magdalena Oleksyszyn i Mariusz Pukacz, podpisano nowe umowy w sprawie stypendiów, z których korzystać będą uczniowie klasy IV: Julia Krawczyk, Julia Tomczak, Emanuela Sawicka i Przemysław Kowalczyk oraz pożegnano stypendystów, którzy przez trzy lata otrzymywali stypendia. W przyjemnej atmosferze omawiano także korzyści płynące z programu stypendialnego, a byli stypendyści mieli okazję pochwalić się swoimi dokonaniami i planami na przyszłość