ZĄBKOWICKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY

Ząbkowicki Uniwersytet Dziecięcy to projekt organizowany przez Ząbkowicki Ośrodek Kultury, którego celem jest „promocja nauki i zachęcanie do poznawania świata. Zajęcia pozwalają na rozwijanie dziecięcej ciekawości, intelektu oraz twórczego potencjału. Program
zajęć w ramach ZUD daje możliwość zgłębienia tajników z różnych dziedzin nauki, kultury i sportu”.
Również Szkoła Podstawowa nr 1 włączyła się w tę inicjatywę. Pierwsze zajęcia odbyły się w sobotę, 22 października. Studenci i ich rodzice zostali powitani przez dyrektora szkoły Andrzeja Popławskiego i kierownika Wydziału Edukacji ząbkowickiego Urzędu Miejskiego Marka Błażejewskiego. Następnie dzieciaki udały się na warsztaty, których tematyka skupiała się wokół jesieni. Nauczycielki przygotowały dla nich zajęcia komputerowe (prowadząca: Ewa Żurek), przyrodnicze (prowadząca: Magdalena Oleksyszyn), teatralne (prowadząca: Joanna Chuderska-Jendraszczyk) oraz języka angielskiego (prowadząca: Marlena Barylak). Uczniowie mogli się poczuć niczym prawdziwi studenci, gdyż po zajęciach dostali wpisy do indeksu. Ważniejszy od otrzymanych ocen okazał się jednak głód wiedzy i uzyskane nowe umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

un2 un3 un4