ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dlatego też agencja public relations Garden of  Words na rzecz Partnerstwa dla Zdrowia wybrała tę datę jako najlepszy moment na przeprowadzenie akcji „Śniadanie daje moc”. Również Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich włączyła się do programu. Uczniowie klas I-III, przy pomocy wychowawców i rodziców, przygotowali w klasach smaczne, zdrowe i pożywne śniadania. Celem całej akcji jest nie tylko nauczenie najmłodszych, dlaczego śniadanie jest nazywane najważniejszym posiłkiem dnia, lecz także „zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka” oraz „przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia”.

Kampania łączy więc przyjemne z pożytecznym – wspólne przygotowywanie i celebrowanie posiłku w klasie staje się pretekstem do nauki o zasadach zdrowego odżywiania.

sn2_n sn3_n sn4_n sn5_n