SPOTKANIA TEATRALNE

Na początku lutego uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć dwa ciekawe spektakle teatralne. 2 lutego klasy IV – VI udały się do ZOK-u na przedstawienie pt. „Tajemniczy ogród”, wystawiane przez teatr NEON. Była to „wzruszająca opowieść o sile przyjaźni trojga dzieci, dzięki której udaje im się stworzyć baśniową oazę pełną pięknych kwiatów, zielonych drzew i krzewów. Tajemniczy ogród to magiczny świat, w którym – jeśli się tego pragnie – spełniają się marzenia. Piękne stroje, choreografia i nastrojowa muzyka powodują, że przez długi czas żaden z widzów nie chce opuścić miejsca, w którym wraz z bohaterami ma szansę inaczej spojrzeć na otaczającą go rzeczywistość”.

            Kilka dni potem klasy I-III obejrzały nową adaptację baśni Hansa Christiana Andersena. Uczniowie mogli ujrzeć nową odsłonę przygód znanych im bohaterów: świniopasa, cesarza czy brzydkiego kaczątka. Na kilkadziesiąt minut przenieśli się w świat, gdzie wszystko kończy się dobrze, a bohaterowie ostatecznie, choć po wielu perypetiach, żyją długo i szczęśliwie.

DSCN0150