PASOWANIE PRZEDSZKOLAKA

18 października 2021 r. w naszym oddziale przedszkolnym w Tarnowie odbyła się dla dzieci bardzo ważna uroczystość przedszkolna „ Pasowanie na przedszkolaka”. To właśnie już od tego dnia dzieci stały się oficjalnie Przedszkolakami.

Od południa trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której „ Biedroneczki” zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Andrzeja Popławskiego. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek.