FESTYN RODZINNY

Czerwiec to dla szkolnej społeczności trudny czas – wystawianie ocen, ostatnie sprawdziany i zaliczenia. Jednocześnie w miesiącu tym obchodzimy Dzień Dziecka i zaczynają się wyczekiwane, nie tylko przez uczniów, wakacje. Aby osłodzić wszystkim czas oczekiwania, w naszej szkole został zorganizowany festyn rodzinny. W ostatnią sobotę przyszkolny plac zabaw zamienił się w scenę, na której nasi uczniowie mogli się pochwalić swoimi umiejętnościami. Pokaz talentów, poprowadzony przez nauczycielki – Marlenę Barylak                  i Bożenę Król-Jałowiecką, zgromadził liczną publiczność, która była zachwycona różnorodnością występów i kołysała się w rytm przebojów takich jak „Małgośka”, „Śpiewam             i tańczę”, „Kiedy nie śpią sny” i „Do nieba”. Swoje uzdolnienia taneczne zaprezentowali m.in. uczniowie klas I i II, a także pary, które na co dzień zdobywają szlify w Szkole Tańca Hanny Zielińskiej – Julia Krawczyk i Michał Chmielowiec oraz Sylwia i Tomek Romanowscy. Robert Majka i Hubert Iberle  wystąpili z układem karate, a Kacper Witek, Kuba Pawłowski i Kacper Marszałek pokazali kilka trików piłkarskich. Największe owacje publiczności wzbudziła jednak Belgijka odtańczona przez nasze uczennice oraz Dyrektora Andrzeja Popławskiego, Burmistrza Marcina Orzeszka, Przewodniczącego Rady Miejskiej  Andrzeja Dominika oraz Kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Marka Błażejewskiego.

Była to niewielka część atrakcji, jakie czekały tego dnia na zgromadzoną publiczność. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się fanty, gdyż do zdobycia było wiele cennych nagród, m.in. tablet i pendrive. Większość dzieciaków jednak „polowała” na maskotki – misie, które były wzrostu przeciętnego trzecioklasisty J. Radość zwycięzców była ogromna!

Zmęczeni wykonawcy i ich rodzice mieli możliwość zregenerować siły, próbując pysznych kiełbasek i karczku z grilla, pierogów pracowicie lepionych przez panie z obsługi           w sobotni poranek, frytek albo bigosu. Było też coś dla wielbicieli słodkości – pyszne ciasta. Każdy więc mógł znaleźć coś dla siebie.

Impreza zakończyła się sukcesem. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na remont jednej z klas. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wspaniałego wydarzenia. Dziękujemy też instytucjom, które przekazały fanty: Urzędowi Miejskiemu w Ząbkowicach Śląskich, Nadleśnictwu Henryków, oddziałowi banku Twoja SKOK, Pracowni Dekoratorsko-Florystycznej „Dolce Vita” oraz Agencji Handlowo-Reklamowej Wist.

IMG_1762 IMG_1766 IMG_1776